ic logi mavi logo
MENÜ
Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo Gönderimi

Bulgaristan, Türkiye'nin komşu ülkelerinden biri olması ve Avrupa Birliği'ne üye olması nedeniyle ticaret yapmak için cazip bir pazar olarak görülmektedir. Türkiye'den Bulgaristan'a ürün satışı yapan veya yapmak isteyen kişi ve işletmelerin, kargo gönderimi konusunda dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bir takım gümrük mevzuatları ve iç nakliye konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bulgaristan'a kargo göndermek için iclogi'yi arayabilir ve hızlıca paketinizi adresine ulaştırabilirsiniz.

Kargo gönderimi yaparken, gönderilen ürünün cinsine, ağırlığına, boyutuna ve değerine göre farklı belgeler hazırlamak gerekebilir. Örneğin, elektronik eşya, kozmetik ürünü, boya vs. gibi özel izin gerektiren ürünler için ilgili kurumlardan alınan belgelerin kargoya eklenmesi şarttır. Aksi takdirde, gümrükte sorun yaşanabilir veya kargonun iadesi söz konusu olabilir.

Bulgaristan'a kargo gönderimi yaparken, ürünün paketlenmesine de özen göstermek gerekir. Kargonun zarar görmemesi veya kaybolmaması için sağlam ve uygun boyutlarda bir kutu veya poşet kullanmak ve içine yastıklama için balonlu naylon gibi malzemeler koymak faydalıdır. Ayrıca, paketin üzerine açık ve okunaklı bir şekilde gönderici ve alıcı bilgilerini yazmak ve içindekiler listesini eklemek de unutulmamalıdır. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilir ve aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Hemen her çeşitteki ürününüzü iclogi ile kapınıza kadar gümrük işlemleri tamamlanmış şekilde ister ekspres minivan karayolu ile, ister ekspres havayolu kargo ile teslim alabilirsiniz. Teslimat süreleri seçeceğiniz hizmetimize göre farklılık göstersede genel olarak ekspres havayolu kargo ile 1 - 2 iş günü, minivan kargo ile 3 - 5 iş günü, tır ile yaklaşık 20 iş gününde teslim alabilirsiniz.

0%